Велику роль для вагів відіграють вузли вбудовування. У деяких випадках вибір вузла вбудовування є більш важливим і складним завданням, ніж вибір самого датчика. Вузол вбудовування – пристрій, що забезпечує правильне встановлення тензодатчика, в конструкцію електронних ваг, дозаторів, бункерів, конвеєрів та інших вагових систем. Вузли вбудови також називають: комплектуючі для тензодатчиків, монтажні модулі та іншими термінами, але всі вони служать для одного і того ж.
Залежно від типу вантажоприймального пристрою та обраного типу тензодатчика, а також умов експлуатації необхідно підібрати такий спосіб встановлення тензодатчика, який забезпечував:
- точну передачу навантаження на датчик,
- надійність установки,
- захист від бічних та динамічних навантажень,
- достатню чутливість,
- мінімальні витрати часу на монтаж та налагодження.
Вагові модулі також використовуються для модернізації механічних ваг. Конструкція вузла вбудовування може також передбачати захист датчика від горизонтальних пікових переміщень, обертання, перекидання та інших небажаних впливів.
Розглянемо кілька варіантів:
Шарнірну конструкцію доцільно застосовувати для забезпечення захисту від бічних навантажень на датчик, у платформних електронних вагах, дозаторах, системах вимірювання ваги цистерн і резервуарів. Захист від бічних навантажень забезпечується наявністю «маятникової системи», тобто в процесі впливу на вантажоприймальний пристрій вузол вбудови забезпечує гасіння коливань в шарнірній опорі. Такі пристрої використовуються для тензодатчиків балкового типу, S-подібних датчиків.
Автомобільні та вагонні ваги часто оснащуються тензодатчиками “подвійна балка на зсув” або “колона”, вузол вбудовування даних датчиків мають значні масогабаритні показники.
Вузол вбудови з еластомером:
Даний тип призначений для встановлення у ваговимірювальні системи, конструкція яких піддається високим динамічним навантаженням і вібраціям. Ударні навантаження під час навантаження об’єкта, що зважується, на вантажоприймальний пристрій, можуть бути досить великі, що призведе до виходу з ладу тензодатчиків. Для компенсації таких негативних впливів застосовують демпфуючі пристрої. Еластомірна опора є опорною частиною вузла вбудови з амортизуючого матеріалу, на який встановлюється тензодатчик. У разі ударних навантажень, еластомірний матеріал деформується і поглинає частину енергії удару.
При проектуванні, монтажі та експлуатації вагових систем особливу увагу необхідно приділяти способу передачі навантаження від вантажоприймального пристрою до тензодатчиків ваги, від правильності вибору, залежать метрологічні характеристики ваг і безаварійна робота. Виробники «недорогих» ваг часто економлять на вузлах вбудовування, та подібна економія призводить до аварійних режимів роботи тензодатчиків що знижує їх ресурс роботи, аж до виходу з ладу.
Вибір тензодатчиків, аксесуарів і вузлів вбудовування в одного постачальника позбавить Вас у майбутньому безлічі непередбачених проблем. Дуже важливо знайти компанію-постачальника з потрібним багажем досвіду, яка зможе надати кваліфіковану консультацію та сервісну підтримку.